Po skvelom vstupe do turnaja sa naši hokejisti príliš nevyznamenali a tretie víťazstvo v rade na svoje konto nepridali. Začiatok zápasu vyšiel Slovákom skvele, o zvyšku stretnutia sa to povedať nedalo ani s prižmúrením oboch očí.

[sociallocker]32Necelých 10 minút nám stačilo na otvorenie gólového účtu tohoto zápasu. V tú chvíľu si všetci predstavili idylku v podobe 9 bodoch po troch zápasoch a výrazné priblíženie sa postupu do štvrťfinále. Do konca prvej tretiny sa už skóre stretnutia nezmenilo a priebežný stav 1:0 bol pre nás priaznivý.

To, čo prinieslo nasledovných 40 minút, sa však dá zhrnúť stručne a jasne. Nemecká dominancia, počas ktorej sa na slovenskú bránku, resp. do nej valila jedna pohroma za druhou. V 25. minúte Nemci vyrovnali, o ďalšie štyri minúte sme prehrávali 1:2. Druhá tretina napokon skončila 0:3 a v poslednej časti hry sme potrebovali streliť minimálne 2 góly.

To sa nestalo, naopak, inkasovali sme. A nie raz, ale rovno dva krát. Resumé 1:5 odzrkadlilo to, čo sa dialo na ľade. Nič iné sa nedá povedať, len toľko, že sa z tohto zápasu treba poučiť a pripraviť sa na zajtra, veď už od 15:15 CET hráme kľúčový zápas proti Bielorusom.

Slovensko – Nemecko
1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) – 25. Hager (Schutz, Gogulla), 29. Gogula (Muller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaiti), 44. Macek, 55. Kahut (Reimer, Rieder)

Strely na bránu: 28:28
Vylúčenia: 5:6
Využitie presiloviek: 0:1
mllk

Slovensko: Konrád (44. Hudáček) – Sersen, Meszároš, Bakoš, Réway, Dravecký – Sekera (C), Marinčin, Jurčo, Viedenský, Hudáček – Mikuš, Graňák, Cehlárik, Marcinko, Bartánus – Švarný, Jaroš, Hrnka, Šťastný, Lušňák

Nemecko: Pielmeier – Holzer, Ehrhoff, Seidenberg, Goc, King – Reul, Muller, Macek, Draisaiti, Noebels – Boyle, Akdag, Reimer, Kahun, Rieder – Braun, Gogulla, Hager, Schutz, Fause.

Zdroj: iihf.com |  Foto: iihf.com[/sociallocker]