Ďalšia sezóna Európskej ligy UEFA je za nami. Zaujímavá španielsko-anglická finálová bitka rozlúštila po deväťdesiatich minútach hádanku, ktorý klub v tejto sezóne vyhrá druhú najprestížnejšiu európsku futbalovú súťaž. Mierne favorizovaný Liverpool sa musel napriek prevahe v prvom polčase skloniť pred skúsenou Sevillou, ktorá v druhom polčase zlomila zápas vo svoj prospech.

[sociallocker]Tento finálový zápas bol učebnicovým zápasom dvoch odlišných polčasov. Zatiaľ čo v úvodnej štyridsaťpäť minútovke bol o triedu lepší anglický veľkoklub, ktorý okrem vedenia 1:0 bol obratý o minimálne jeden pokutový kop, druhý polčas bol v réžií FC Sevilly. Tá hneď po sedemnástich sekundách druhého polčasu vyrovnala a následne zničila svojho súpera.

FC Sevilla tak vyhrala túto súťaž tretíkrát v rade, čo sa nikdy nepodarilo žiadnemu inému klubu. Naopak, Liverpool FC, na lavičke ktorého si celý zápas odsedel aj Martin Škrtel, sa môže s pohárovou Európou minimálne na rok rozlúčiť.

FC Sevilla – Liverpool FC 3:1 (0:1)

Góly:

• 35. min – 0:1 – Sturridge
  • 46. min – 1:1 – Gameiro
  • 64. min – 2:1 – Coke
  • 70. min – 3:1 – Coke

Zostavy:

Sevilla – David Soria – Mariano, Adil Rami (78. Timothée Kolodziejczak), Daniel Carriço, Sergio Escudero – Grzegorz Krychowiak, Steven N’Zonzi, Coke, Éver Banega (90. Sebastián Cristóforo) – Vitolo, Kevin Gameiro (89. Vicente Iborra)

Liverpool – Simon Mignolet – Nathaniel Clyne, Dejan Lovren, Kolo Touré (82. Christian Benteke), Alberto Moreno – James Milner, Emre Can – Adam Lallana (73. Joe Allen), Roberto Firmino (69. Divock Origi), Philippe Coutinho – Daniel Sturridge