“Poprava”, to je asi to najvhodnejšie pomenovanie pre gólovo bohatý zápas 22. kola nemeckej Bundesligy, ktorý sa odohral 25. februára v mníchovskej Allianz aréne medzi favorizovaným Bayernom Mníchov a jedným z outsiderov najvyššej nemeckej súťaže, Hamburgom.

Prvý polčas

Zápas futbalového giganta a trpaslíka sa začal v miernom tempe, čo sa ale zmenilo v 17. minúte, keď Arturo Vidal nádhernou strelou prekonal hosťujúceho goalmana. Bavori tak zápas strhli na svoju stranu a postupne zvyšovali tempo.

Najväčším katom pre tím Hamburger SV a hrdinom v Allianz aréne sa stal poľský kanonier Robert Lewandowski. Ten sa blysol hetrikom a pochoval nádeje klubu, momentálne sa nachádzajúceho na 16. mieste najvyššej nemeckej súťaže. Druhý gól Bayernu pridal Lewandowski v 24. minúte a po faule na Mullera premenil v 42. minúte aj pokutový kop. Do šatní išli Mníchovčania s trojgólovým náskokom.

Robert Lewandowski

Druhý polčas

Prevaha červených sa však naplno prejavila až v druhej polovici hry, keď Lewandowski pridal v 54. minúte svoj tretí gól. Nasledovala ďalšia spŕška striel, ktorým už hamburgskí obrancovia nedokázali odolať. V 56. minúte, po nezištnej prihrávke Mullera rozvlnil sieť Alaba. Vzápätí dvakrát smrteľne zaútočil Kingsley Coman, ktorý pridal presné zásahy v 65. a 69. minúte. Hráči Bayernu si urobili z obrany hostí trhací kalendár a v trištvrtine hry svietil na výsledkovej tabuli hrozivý rezultát 7:0.

Utrpenie Hamburgu však ešte nebolo na konci. Mužstvo známe svojimi smrteľnými pätnásťminútovkami na konci zápasov sa so svojou obeťou zahrávalo ako mačka s myšou a výsledok ešte korigoval skúsený a aktívny holandský sniper Robben. Ten v 87. minúte po krásnom uvoľnení zabíjal posledný klinec do rakvy hosťujúceho tímu.

Samotný rozhodca sa nad nešťastníkmi s Hamburgu zľutoval a ich trápenie ukončil už uplynutím riadneho hracieho času.

Bayern Mníchov tak deklasoval slabší Hamburg vysoko 8:0 a upevnil si svoje vedúce postavenie v tabuľke Bundesligy. Pre trénera víťazného tímu Ancelottiho mal zápas obzvlášť sladkú príchuť, keďže ním oslávil svoj tisíci zápas na trénerskej pozícii.