Slovenskí hokejisti dnes nastúpili na kľúčový zápas, v ktorom potrebovali výhru v riadnom hracom čase. Víťazný gól našich prišiel až v predĺžení a po výhre 3:2 nad USA, Slovensko na turnaji končí.

[sociallocker]Američania vstúpili do stretnutia aktívnejšie a už v prvých minútach musel Július Hudáček zasahovať. V 7. minúte si náš brankár poriadne zavaril hrubou chybou v rozohrávke, celú situáciu zachránil tigrím skokom do bránkoviska. V 19. minúte si celé Slovensko mohlo zakričať gól, keď strela Christiána Jaroša prešla za chrbát amerického brankára. Našim chlapcom sa podarilo streliť typický “gól do šatne” a prvú tretinu ukončili za stavu 1:0.

V druhej tretine sa naši hráči do súpera zahryzli a Kinkaid musel dvakrát zasahovať. Po jednom zo zákrokov zle dopadol na ľad Marek Viedenský a na turnaji skončil, ďalšia nepríjemná rana pre náš tím. Naši chlapci hrali v početnej výhode, v ktorej sa dostal Martin Réway do obrovskej šance, ale nepodarilo sa mu poloodkrytú bránu trafiť. Počas presilovky sa faulom previnil Dominik Graňák a na rad prišla hra štyroch proti štyrom a následne americká presilovka. Amerika presilovku využila a gól od korčule Nelsona rozhodca napokon uznal. Slováci napriek mnohým príležitostiam nedokázali Kinkaida prekonať.

Slováci vstúpili do tretej tretiny zlou nohou, keď v 43. minúte poslal Ameriku do vedenia Nick Foligno. Naši hokejisti začali hrať iba na tri útoky a Ameriku dostávali pod tlak, tí využívali okienka v našej obrane a Július Hudáček predviedol zopár famóznych zákrokov. V 51. minúte sme opäť inkasovali, no rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku Larkinov gól neuznal. V 53. minúte Pavol Skalický šikovným tečom vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Slováci hru bez brankára nedokázali využiť na gól, ktorý by ich poslal do štvrťfinále, čo znamenalo, že na turnaji končia. Cenu útechy dostali v predĺžení, keď sa Marko Daňo natlačil pred bránu súpera a strelil rozhodujúci gól.

USA – Slovensko 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 28. B. Nelson (Warsofsky, Vatrano), 43. Foligno (Larkin) – 19. Jaroš (Viedenský), 53. Skalický (Marcinko, Graňák), 61: Daňo (Švarný, Meszároš)

USA: Kinkaid – Ch. Wideman, Hanifin, C. Murphy, J. McCabe, Skjei, Warsofsky, Santini – Foligno, A. Matthews, Larkin – B. Nelson, Hinostroza, Vatrano – Motte, Compher, Connor – Wood, Hendricks, Maroon – Fasching

Slovensko: J. Hudáček – Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, Juraj Mikuš, Graňák, Jaroš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Bakoš, Réway, Lušňák – Skalický, Marcinko, Dravecký – Cehlárik, Bartánus, Daňo

Zdroj: sport.sme.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]