Piaty zápas na šampionáte našim hokejistom nevyšiel. Napriek obetavému výkonu Kanade nestačili a zápas prehrali 0:5. V ďalšom súboji nás preveria zatiaľ neporazení Fíni.

Už od začiatku zápasu Kanada na ľade dominovala. Hneď po úvodnom buly sa súper usadil v našom obrannom pásme a ohrozoval Júliusa Hudáčka jednou strelou za druhou. Po faule na Réwaya dostali naši hráči možnosť hrať presilovku, v ktorej sa osmelili a hra sa začala vyrovnávať. V 8. minúte naše snaženie prerušil faul Cehlárika a Slovensko sa muselo brániť. Presilovku dokázala Kanada využiť a náš tím musel doháňať jednogólové manko. Zvyšok prvej tretiny boli naši súperi aktívnejší, čo vyvrcholilo v 19. minúte, kedy sa po chybe Andreja Sekeru presadil Marchand.

Do druhej tretiny sme vstúpili veľmi aktívne a na ľade boli naši hráči ofenzívnejším mužstvom. V 26. minúte sa ocitol pred poloprázdnou bránou Dravecký, ale stopercentnú príležitosť trestuhodne zahodil a jeho strela sa iba obtrela o vrchnú konštrukciu brány. Našu aktívnu hru prerušil zbytočným faulom Marko Daňo a naši hokejisti sa opäť museli brániť.  V tú najmenej vhodnú dobu dostávame tretí gól z hokejky McDavida. Naši hráči ostali po góle akoby omámení a v závere tretiny zvyšuje na 4:0 Scheifele.

V tretej tretine kanadskí hokejisti dokonale kontrolujú priebeh zápasu a Slovákov do ničoho nepúšťajú. Zápas sa v podstate už iba dohráva, za zmienku ešte stojí nádherná akcia Kanady z 51. minúty, po ktorej Brassard upravil stav stretnutia na konečných 5:0.

Kanada – Slovensko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (B. Marchand), 34. T. Hall (M. Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, M. Stone), 51. Brassard (Perry, R. Murray)

Kanada: C. Talbot – Tanev, Rielly, Ceci, R. Murray, Matheson, Dumba, Hutton – M. Domi, Scheifele, Mark Stone – T. Hall, Brassard, Perry – Gallagher, Jenner, R. O’Reilly – Duchene, B. Marchand, McDavid – Reinhart

Slovensko: J. Hudáček – Meszároš, Jaroš, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Cehlárik, Lušňák, Skalický

Zdroj: sport.sme.sk | Foto: Twitter