Slávny škótsky futbalový klub Glasgow Rangers sa po štyroch rokoch vrátil do ligy. Všetko bolo skvelé, až na výsledok.

[sociallocker]Prakticky celé storočie o titul v škótskej lige bojovali len Rangers a Celtic, ich rivalitu narušilo rozhodnutie asociácie, ktorá kvôli dlhom vyradila Rangers z ligy. A rovno do 4. najvyššej škótskej súťaže. Rangers sa však prvé dva roky so svojimi súpermi nemaznal, v 3. lige mal bilanciu 34 výhier a 2 remízy. V druhej lige strávil dva roky, keďže na prvý pokus prehrali baráž. Minulý rok však suverénne vyhrali druhú ligu.

Na úvodné kolo prišlo do hľadiska Ibrox stadium 49 125 ľudí, tí videli síce prevahu domáceho klubu, ale musia predýchať stratu bodov. Od 30. minúty Rangers prehrával, v 62. minúte na konečných 1:1 vyrovnal Waghorn, autor 20 gólov z uplynulej sezóny.

V 2. kole nastúpi Rangers s cieľom vyhrať na pôde FC Dundee.