Je to iba pár hodín, čo sme vás informovali o incidente z 19. novembra v obci Smižany. Podľa prvotných informácií mal 14-ročný chlapec podpáliť o dva roky mladšie dieťa. Jeho zranenia boli natoľko vážne, že bolo prevezené do nemocnice v kritickom stave. Polícia však celú záležitosť objasnila na sociálnej sieti.

V miestnej osade v Smižanoch zasahovala záchranná zdravotná služba po tom, čo mal iba 14-ročný tínedžer podpáliť 11-ročného chlapca. Zdravotníci popálené dieťa okamžite previezli do nemocnice s vážnymi zraneniami.

Polícia však počas vyšetrovania zistila, že nešlo o žiadny ohnivý útok. Maloletí chlapci sa hrali s fľašou plnou horľaviny, ktorú našli. Zapálili ju na zemi a sledovali, ako horí. ,,Jeden zo skupinky chlapcov do horiacej fľaše kopol, následkom čoho časť horľavej látky zasiahla odev poškodeného 11-ročného chlapca a oblečenie začalo horieť,“ uvádza štátny orgán na sociálnej sieti.

Malý pacient je už mimo ohrozenia života, pričom utrpel popáleniny na viacerých častiach tela. Doba liečenia sa odhaduje na 6 týždňov. Príslušníci slovenskej polície začali trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia SR-Košický kraj  |  Foto: Pixabay, Facebook/Polícia SR-Košický kraj