Muži zákona si uplynulý víkend všimli skupinu chlapcov, ktorí sa bavili na streche jednej z opustených budov. Našťastie, rozhodli sa ich skontrolovať, pričom museli veľmi rýchlo poskytovať prvú pomoc neplnoletému školákovi. Na mieste dokonca zasahovali aj hasiči s ťažkou technikou.

Policajti Obvodného oddelenia z Nového Mesta nad Váhom si všimli skupinu detí na rozpadnutej budove kotolne. Mali pobehovať po streche, pričom bolo počuť hlasnú hudbu. Muži zákona išli skontrolovať mládež, keďže sa obávali možného zranenia.

Na streche sa nachádzali deti vo veku 13 až 17 rokov, pričom dvaja chlapci popíjali alkohol. 14-ročný školák opakovane vracal a neustále upadal do bezvedomia. Príslušníci policajného zboru mu poskytli prvú pomoc, no museli zavolať hasičov, keďže ho bolo potrebné zložiť zo strechy.

Chlapec bol okamžite prevezený do nemocnice a momentálne je v rukách lekárov. Polícia sa z tohto dôvodu rozhodla apelovať na rodičov, aby na svoje deti dávali počas prázdnin obzvlášť väčší pozor. „Porozprávajte sa s nimi a poučte ich o hroziacich nebezpečenstvách. Pamätajte, že každé dieťa môže urobiť chybu a zistené skutočnosti môžu byť pre rodiča také šokujúce a jeho rozhodnutie také, že jeho následkom dochádza k zhoršeniu vzťahu medzi deťmi a rodičmi,“ uvádza na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj