Nedávno sme vás informovali o nezvestnej 15-ročnej Veronike, po ktorej bolo vyhlásené celonárodné pátranie. Polícia sa obrátila na verejnosť, pričom jej rodina sa snažila osloviť ľudí prostredníctvom sociálnej sieti. To sa im nakoniec oplatilo, keďže mladá školáčka je konečne doma.

Veronika Beneková bola nezvestná od nedele 8. augusta, keď vo večerných hodinách vybehla z domu po búrlivej hádke s rodičmi. Odvtedy po nej nebolo ani stopy. Jej telefón bol síce lokalizovaný v meste Brezno, čo však neprinieslo žiadne bližšie informácie o polohe 15-ročného dievčaťa.

Rodina písala výzvy na sociálnej sieti, pričom zúfalá matka oslovila aj facebookovú stránku ,,HAKA-Cielené pátranie po osobách“. Práve vďaka kontaktovaní tejto skupiny je dnes Beneková doma. ,,Veronika sa práve našla. Zistila, že ju hľadá HAKA a vlastne aj jej kamaráti, čo jej pomáhali pri úteku. Usúdili, že je načase útek ihneď ukončiť. Jej mama nás práve informovala že dorazila domov živá a zdravá. Jediné, čo sa zmenilo, je farba vlasov. Je z nej ešte krajšia slečna. Hlavne živá a zdravá,“ napísal Štefan Farkaš, ktorý vymyslel systém HAKA.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Vyjadrenie HAKA

Zdroj: Facebook/HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov  |  Foto: Facebook/HAKA – Cielené pátranie po osobách, HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov, Polícia SR