Polícia pred pár dňami zverejnila na sociálnej sieti prosbu o pomoc pri hľadaní iba 16-ročnej Barbory, ktorá 11. júla utiekla z ústavu na liečbu závislosti od drog. Rodičia boli zúfalí, keďže viac ako tri týždne nemali o dcére žiadne informácie. Situácia sa však náhle zmenila a mladé dievča sa našlo.

Barbora Holišíková utiekla z ústavu na Kysuciach spoločne s dvoma kamarátkami. Po dlhom pátraní nakoniec prišli dobré správy, keďže v piatok bola mladá kráska nakoniec vypátraná. Rodičom tak veľmi odľahlo, nakoľko je podľa slov mužov zákona v prijateľnom stave.

Obaja rodičia Margita aj Radoslav sa však rozhodli vysvetliť, čo dostalo ich dcéru do žalostného stavu. Pred dvoma rokmi sa dostala do nesprávnej partie, pričom začala užívať ľahšie i tvrdšie drogy. Rodičia vo veci následne zasiahli, pričom bola okamžite poslaná na liečenie. Jej pokroky boli fantastické a po istom čase sa dostala do domácej liečby.

Po dvoch týždňoch v pohodlí domova však utiekla, predávkovala sa, pričom ju našli rodičia v poslednej chvíli. ,,Bola osem dní nezvestná, bola v Bratislave, prespávala u dílera, tam ju predávkovali, zneužili, pálili jej na ruke cigarety, nedávali im jesť a tam pomocou sociálnych sietí sme ju pomohli získať späť,” vysvetlila zúfalá matka Margita pre noviny.sk.

Barbora sa tak opäť dostala na liečenie, z ktorého utiekla a jej zmiznutie zarezonovalo celým Slovenskom. Rodičia sa tak obávali rovnakého scenára, našťastie, dievča je živé, no podľa matky aj poriadne nahnevané. Holišíkovej sa totiž v ústave vôbec nepáči, čo vyčíta hlavne obom rodičom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk, Facebook/Polícia SR, Facebook/HAKA – Cielené pátranie po osobách