Je tomu takmer mesiac, čo Slovenskom otriasla chladnokrvná vražda mladého Tomáša, ktorého mal podľa pôvodnej verzie zabiť falošný plynár. Po krátkom vyšetrovaní však vyšlo najavo, že v Žiline mala v skutočnosti spáchať nepochopiteľný čin jeho najlepšia priateľka Judita (16).

Tomáš († 16) a Judita boli priateľmi dlhé roky, avšak 16. mája došlo na sídlisku Vlčince v Žiline k mimoriadnej tragédii. Mladá teenagerka zdvihla na svojho kamaráta, s ktorým plánovala výlet do Londýna, nôž a údajne mu zasadila 21 smrteľných úderov. Vražedná zbraň s čepeľou v dĺžke 185 mm sa mala nájsť podľa portálu nastope.sk v jej komode, pričom na nej boli zaistené krvavé stopy.

Kým psychológ počas procesu s mladistvou predpokladal, že za všetkým mohli byť drogy, prípadne alkohol a v delíriu sa dievčaťu mohla vybaviť scéna z filmu, ktorú chcela napodobniť, obvinená zo Žiliny predmetnú dedukciu vyvrátila. Portál cas.sk získal priame vyjadrenie gymnazistky, ktorá pôvodne tvrdila, že Tomáš zomrel, keď ju bránil pred falošným odpočtárom plynu ako hrdina.

Ako uvádza denník, dievča malo v nemocnici pred políciou mlčať a následne v krátkosti hovoriť o nedorozumení. „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem, ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát a je mi to všetko neskutočne ľúto.“

Aj keď si rodina ani známi dvojice nedokážu vysvetliť, čo sa v osudný deň mohlo medzi priateľmi stať, Judita, ktorá je dnes obvinená z vraždy, prehovorila na Okresnom súde v Žiline. Keď sa jej sudca opýtal, či chce k skutku niečo povedať, mladá žena vyvrátila hypotézy psychológov a snažila sa očistiť. „Áno, chcem, s Tomášom sme boli veľmi dobrí priatelia, dlho sme sa poznali, neviem si vysvetliť, čo sa stalo, ale je mi to strašne ľúto. Nemám skúsenosti s alkoholom, nepijem alkohol a nemám skúsenosti ani s drogami.“ Žiačka gymnázia bola následne umiestnená do vyšetrovacej väzby, pričom testy na návykové látky u nej boli negatívne.

Zdroj: nastope.sk, cas.sk