Polícia ju hľadala neuveriteľných 19 rokov! Rodina mladej ženy už stratila nádej a oplakala ju. Nečakane ale došlo k zvratu, keďže je Silvia nielen medzi živými, ale čoskoro by sa mala vrátiť domov. Jej život v posledných rokoch však nebol jednoduchý a stále je plný otáznikov.

Silvia bývala v obci Hul a mala iba 16-rokov, keď sa po nej zľahla zem. S priateľom odišla z domu v júni 2001 na výlet a odvtedy ju mama Božena nevidela. Je zrejmé, že ani mladé dievča netušilo, že sa jej plány zmenia, keďže si nezobrala všetky doklady ani osobné veci.

Polícia začala oficiálne pátranie v decembri 2001, pričom predpokladala, že sa môže nachádzať v Španielsku. Vyšetrovanie neprinieslo žiadne nové informácie o nezvestnej. Silvia sa však ozvala matke v roku 2003, no jej telefonát bol veľmi strohý. Zdalo sa, že nemôže hovoriť otvorene a miesto pobytu nechcela konkretizovať, aj keď priznala, že je skutočne v Španielsku.

Od toho momentu sa už neohlásila. Polícia po desiatich rokoch zistila, že muž, s ktorým Silvia odišla, sa obesil vo väzení. Po Slovenke však nebolo stále ani stopy. Zlom nastal v marci tohto roka, keď sa 35-ročná žena skontaktovala s mamou. „Už sa s ňou skontaktovala aj naša polícia a vybavujú sa papiere, ona sa ničoho nemusí báť. Má tam priateľa, na jeho adresu mi kázala poslať rodný list a teraz čakáme, kým si na ambasáde nevybaví všetky doklady a potom spolu prídu. Moje dievčatko, to je taký zázrak,“ povedala pani Božena pre cas.sk. Jej dcéra však po príchode na Slovensko bude mať čo vysvetľovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Polícia SR