Malá Rebeka leží na detskej onkológii v Košiciach s vážnou diagnózou Myeloidná megakaryoblastová leukémia. Informácia o prípade osemnásťmesačného dievčatka sa v týchto dňoch šíri medzi ľuďmi a mnohí už pomohli.

Pred pár dňami sme vás informovali o dievčatku, ktoré kvôli svojej diagnóze potrebuje veľa krvi. Od 9. januára leží v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach.

Malej Rebeke opuchli viečka, preto rodičia navštívili lekára. Diagnóza ich šokovala. Dievčatko potrebuje krv skupiny 0+ a už sa ozvalo množstvo ľudí, ktorí boli krv darovať. Ak by ste sa rozhodli krv darovať, môžete tak urobiť na akomkoľvek pracovisku Národnej transfúznej služby adresne na meno dievčatka.

Otec dievčatka Jaroslav ďakuje všetkým, ktorí sa rozhodli jeho dcérke pomôcť. Spolu s priateľkou sú pri nej od rána do noci v nemocnici. Rebeka má prvý cyklus chemoterapie už za sebou. Zvládla ju veľmi dobre, no má oslabenú imunitu. Jaroslav myslí i na iné deti postihnuté rakovinou a prosí ľudí, aby pomohli nielen Rebeke, ale všetkým deťom s touto diagnózou.

Zdroj, foto: cas.sk