Napriek tomu, že polícia pravidelne varuje pred nástrahami teplého počasia, stále sa nájdu matky, ktoré z nepochopiteľných dôvodov nechávajú svoje malé bábätká v rozhorúčenom aute. 18-mesačný chlapček takto plakal celú hodinu, no ešte viac vás odrovná reakcia matky.

Polícia pravidelne upozorňuje najmä ženy vodičky, aby v rozhorúčených autách nenechávali svoje detičky ani na chvíľku. Interiér vozidla sa totiž rýchlo prehreje a dieťatko bez dostatku kyslíka a tekutín môže skolabovať alebo dokonca zomrieť. Napriek tomu sa ale v anglickom meste Saffron Walden odohral v sobotu neuveriteľný incident.

Matka si odskočila nakúpiť do obchodu, zatiaľ čo jej 18-mesačný synček ostal v horúcom aute sám. Chlapček plakal vo vozidle podľa informácii denníka TheSun celú hodinu, až si ho všimol náhodný okoloidúci, ktorý zavolal záchranárov a políciu. Tí sa snažili zohnať chlapčekových rodičov a dostať sa dovnútra auta. Napokon rozbili sklo a plačúce bábätko vyslobodili.

Najväčším šokom po udalosti, ktorá sa mohla skončiť veľmi tragicky, ale bola reakcia samotnej matky. Tá sa namiesto o zdravotný stav synčeka najviac zaujímala o to, že má na aute rozbité okno: “Nikomu nenapadlo, že je to jeho mama, keďže na nej nebolo vidieť po incidente žiadne emócie,” prezradil svedok z parkoviska.

Matku najviac trápilo rozbité okno na aute

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter, Facebook/Saffron Walden Fire Station