Odborníci pravidelne varujú pred fajčením, ktoré výrazne škodí zdraviu a na krabičkách cigariet sa dokonca nachádzajú nechutné fotografie pacientov, mnohokrát na pokraji smrti. Aj napriek tomu patrí fajčenie k najpopulárnejším zlozvykom sveta.

Fajčenie sa stalo zlozvykom miliónov ľudí. Moderná doba sa však posúva vpred, pričom prichádzajú novinky aj v tejto oblasti. Čoraz viac ľudí totiž využíva elektronickú cigaretu, ktorá by mala zabezpečiť “zdravšie“ fajčenie. Dokonca je možné využiť desiatky príchutí, ktoré lákajú aj nefajčiarov.

Táto vychytávka sa však stala takmer osudnou pre mladú Maddie Nelson. Aj ona totiž patrila medzi ľudí, ktorí holdovali elektronickému fajčeniu v domnienke, že sa jej nič nemôže sať. Po krátkom období sa ale začala cítiť zle, pričom jej stav sa natoľko zhoršil, že musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Lekári nevedeli dostať vysokú horúčku pod kontrolu a podľa jej slov, vypol jej mozog.

Iba 18-ročná kráska bola uvedená do umelého spánku, keďže nedokázala sama dýchať. Röntgenové snímky pľúc nakoniec ukázali ťažký zápal v dôsledku fajčenia. ,,Zdieľam môj príbeh, aby ste všetci vedeli, že v tých cigaretách je niečo nenormálne. Nie je to bezpečné a stálo ma to takmer život. Dajte na moju radu, nefajčite,” varuje ľudí na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Facebook/Maddie Nelson