18-ročný Slovák bez vodičáku havaroval, spolujazdec (†18) neprežil!

Dátum:

V nedeľu v skorých ranných hodinách došlo na Biskupickej ceste v smere od Biskupíc k Hlavnej ulici k fatálnej tragickej nehode, pri ktorej vyhasol život mladého muža. Ten sedel vo vozidle spolu s ďalším spolujazdcom a vodičom, ktorý nerešpektoval výzvy na zastavenie vozidla.

Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo krátko po pol druhej ráno pri Fiľakove. 18-ročný vodič mal ignorovať výzvy na zastavenie vozidla, pričom sa snažil policajnej hliadke uniknúť, avšak v mierne pravotočivej zákrute a vo vysokej rýchlosti prešiel do protismeru, kde čelne narazil do kamenného múru oplotenia rímsko-katolíckeho kostola.

Následne začalo vozidlo horieť a polícia z Fiľakova tínedžerov okamžite vytiahla z vraku auta. „Na mieste zistili, že sa vo vozidle nachádzajú tri zranené osoby. Mladému mužovi, spolujazdcovi, ktorého kolegovia vytiahli zo zadných sedadiel vozidla, bolo potrebné poskytnúť aj rýchlu zdravotnú pomoc. Policajti muža na mieste oživovali, čo sa im aj podarilo,“ uvádza štátny orgán. Ako však dodáva, po prevoze všetkých troch účastníkov nehody do nemocnice 18-ročný spolujazdec svojim zraneniam podľahol.

„18-ročný vodič, ako aj jeho 19-ročný spolujazdec utrpeli podľa predbežných vyjadrení lekárov zranenia s dobou liečby a PN do 42 dní, ak nenastanú komplikácie,“ podáva informáciu polícia s tým, že vodič nebol držiteľom vodičského oprávnenia. „Dychové skúšky u účastníkov dopravnej nehody neboli vykonané z dôvodu zranenia, avšak boli odobraté vzorky krvi na zistenie prípadného ovplyvnenia alkoholom alebo inej návykovej látky. V súvislosti s tragickou nehodou už bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví,“ uzatvára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...