Prvé kolo voľby prezidenta Slovenskej republiky sa uskutoční už 16. marca 2019. Je tak na mieste uvažovať nad správnym kandidátom, ktorý bude na čele našej krajiny minimálne ďalších päť rokov. Tisíce Slovákov sa však vyjadrilo už pred pár dňami, kedy označili osobnosť, ktorá by si mala podľa nich sadnúť do prezidentského kresla.

Na politickej scéne sa od januára tohto roka objavilo dokopy 17 kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky. V priebehu posledných týždňov sa výber zúžil na trinásť oficiálnych uchádzačov o funkciu najvyššej hlavy štátu. Referencie osobností, ktoré sa snažia získať najdôležitejší post v našej krajine, sa menia každý dňom.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vytvoriť vlastnú anketu, kde sme sa občanov pýtali, kto by sa mal stať hlavou štátu. Do hlasovania sa do tejto chvíle zapojilo 18 295 ľudí, pričom označili kandidáta, ktorý má podľa ich mienky najlepšie spĺňať atribúty prezidenta. S počtom hlasov 5 521 sa na prvé miesto dostal predseda Ľudovej strany Naše Slovensko, Marian Kotleba. Druhé miesto zaujala Zuzana Čaputová s počtom hlasov 4 591. Za ňou sa tesne nachádza Štefan Harabin, ktorý získal 4 131 hlasov a uzatvára tak finálovú trojicu.

Vyhodnotenie ankety

Rozdelenie hlasov jednotlivým kandidátom
Percentuálne vyhodnotenie získaných hlasov

Foto: Facebook/Bugár Béla, Facebook/Štefan Harabin, , Facebook/Zuzana Čaputová, Facebook/Marian Kotleba, Facebook/Maroš Šefčovič, Facebook/Andrej KiskaYouTube