Pred pár dňami došlo k desivému prípadu, ktorý otriasol rodinou 2-ročného chlapčeka. Obyčajné bicyklovanie na príjazdovej ceste totiž skončilo krvavým útokom, ktorý znetvoril tvár nevinného dieťaťa, keď mu pes odhryzol kus líca.

K hrôzostrašnému útoku došlo pred pár dňami v meste Hastings na Novom Zélande. Počas rodinnej oslavy sa Maxin bicykloval na príjazdovej ceste, pričom mal v ruke párok. To prilákalo staforda menom Zeus, ktorý patril jednému z členov rodiny a okamžite zaútočil.

2-ročného chlapčeka v tom čase strážili starí rodičia, no ataku nedokázali zabrániť. ,,Ľavá strana jeho tváre bola roztrhaná tak, že mu bolo vidieť zuby,“ uviedla zdesená matka Alana Trainor na sociálnej sieti. Dieťa bolo letecky prevezené do nemocnice, kde podstúpilo operáciu, no v budúcnosti ich bude čakať ešte niekoľko zákrokov.

Zúfalá žena sa bojí, že jej syn bude musieť čeliť šikane kvôli výraznej jazve na líci. Konflikty nastali aj v rodine, keďže majiteľ psa Peter, ktorý je Alanin strýko, odmieta za útok prevziať zodpovednosť. Aj keď sľúbil, že dá staforda utratiť, napokon prišiel s tvrdením, že na dieťa zaútočil túlavý pes. Úrady nemôžu zasiahnuť, keďže nedokážu určiť, ktorý z jeho dvoch psov spôsobil Maxinovi vážne zranenia.

Zábery po útoku si môžete pozrieť  >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: FB/Alana Trainor, Twitter, Pixabay