Christian McPhilamy z americkej Floridy mal iba osem rokov, keď sa stal terčom posmechu svojich spolužiakov. Rozhodol sa totiž, že si nechá narásť dlhé vlasy. Vďaka ich prirodzene plavému odtieňu vyzeral onedlho ako dievča. Sám priznáva, že s týmto vzhľadom nebol spokojný, nedal však na výsmech, urážky a nepochopenie. Prečo?

Keď mal Christian šesť rokov, v televízii videl spot z detskej nemocnice, poukazujúci na jeho rovesníkov, ktorí kvôli drastickej liečbe chemoterapiou prišli o vlasy. Príbeh detí ho natoľko dojal, že urobil pevné rozhodnutie. Nechal si narásť vlasy, aby ich následne daroval organizácii Children With Hair Loss, ktorá vyrába parochne pre deti, čo prišli o vlasy. Jeho spolužiaci sa mu vysmievali, niektorí z rodičov dokonca ponúkali rodine peniaze na holiča, len aby nechali syna ostrihať.

Christian si však uvedomoval, že choré deti sú na tom stokrát horšie ako on, a to ho poháňalo v jeho rozhodnutí. Za dva roky narástli jeho vlasy do dĺžky 30 cm. Dnes už má Christian znovu chlapčenský zostrih, jedenásť rokov a v srdci dobrý pocit, že mohol pomôcť niekomu, kto to potreboval.

Zdroj: Today.com | Foto: Facebook