Po tropických dňoch sa počasie na Slovensku trochu zmenilo a na území krajiny je nevyhnutné rátať s prichádzajúcimi búrkami. Prvé zmeny počasia zasiahli okresy počas noci z piatka na sobotu, pričom SHMU pozmenilo svoju predpoveď a pre určité územia vydáva varovanie pred búrkami s krúpami!

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje občanov pred búrkami s krúpami počas soboty vo východnej polovici územia. Výstraha platí do 18. hodiny, kým v okresoch pôjde o krátkodobé, no intenzívne lejaky s úhrnmi 20 až 50 milimetrov. Okrem predmetného SHMU upozorňuje aj na nárazový vietor s rýchlosťou 65 až 85 kilometrov za hodinu, ktorý sa objaví vo východnej časti Banskobystrického kraja, v Prešovskom kraji a v Košickom kraji.

„Pri búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov,“ upozorňujú meteorológovia. Výstrahy pred výraznejšími búrkami však platia na nedeľu (1. augusta), kedy by mali byť na území celého Slovenska! Kým medzi 4. a 11. hodinou bude platiť pre krajinu prvý stupeň výstrah, od 12. do 19. sa s výnimkou Prešovského a Košického kraja varovanie zmení na druhý stupeň!

Výstrahy na dnešný deň

Výstrahy na nedeľu (1.8.)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SHMU