Koncom júla otriasli slovenskou verejnosťou dve vraždy, pri ktorých vyhasli životy mužov vo veku 45 a 59 rokov. Obaja zosnulí boli znesení zo sveta obzvlášť krutým spôsobom, keď na nich vrahovia opakovane zaútočili nožom.

Uplynulú nedeľu okolo polnoci zaútočila 44-ročná Zuzana na muža v stredných rokoch, ktorý v dôsledku bodného poranenia v oblasti hrudníka skonal. V jednom z michalovských bytov bol zavraždený doposiaľ nezisteným predmetom, pričom poslednýkrát vydýchol krátko po 4. hodine ráno v nemocnici. Aj keď podozrivá osoba z miesta činu ušla, polícia ju v ranných hodinách našla v Michalovciach. Následne bola umiestnená do cely policajného zaistenia, pričom policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. V prípade dokázania viny jej za spáchaný skutok hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

K ďalšej, avšak rovnako závažnej tragédii došlo začiatkom tohto týždňa, keď v obci Kysta (okr. Trebišov) zniesol 34-ročný Daniel zo sveta 59-ročného muža. Vrah svoju obeť, s ktorou bol v príbuzenskom vzťahu, usmrtil mnohopočetnými sečnými ranami, pričom tá zomrela na následky zranení priamo na mieste nešťastia. “Na mieste udalosti sa nachádzal aj podozrivý muž, ktorému bola okamžite obmedzená osobná sloboda, a po vykonaní potrebných procesných úkonov bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Keďže aj v tomto prípade ide o skutok závažného charakteru, udalosť dokumentuje krajský policajný vyšetrovateľ, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy,” uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia