Zaujímavosti 23-ročná Slovenka leží v nemocnici s koronavírusom: „Nebuďte ako ja!“

23-ročná Slovenka leží v nemocnici s koronavírusom: „Nebuďte ako ja!“

Coronavirus outbreak and coronaviruses influenza background as dangerous flu strain cases as a pandemic medical health risk concept with disease cells as a 3D render

Potom, ako Igor Matovič Slovákom oznámil zámer celoplošne otestovať občanov na pandemické ochorenie, sa strhla na sociálnych sieťach doslova davová psychóza. Kým polovica národa jeho rozhodnutie rešpektuje a schvaľuje, druhá nechce o povinnom testovaní ani len počuť. Čo na to však mladá žena, ktorá sama leží v nemocnici s koronavírusom?

Len za posledné dva dni skonalo na pandemické ochorenie koronavírus na Slovensku 17 osôb, pričom počet nakazených každou hodinou dramaticky narastá. Potom, čo premiér oznámil celoplošné testovanie a prekvapivo naznačil svoj odchod z funkcie, sa krajanom prihovorila aj 23-ročná študentka. Tá momentálne leží v nemocnici na „Covid oddelení“, pričom ako sama tvrdí, aj keď má mladý organizmus, nevie dýchať, má bolesti hrudníka a stratila čuch i chuť k jedlu.

„Mám zápal pľúc, v ruke hadičky, beriem lieky a trpím. Jednu noc som celú prezvracala, na základe čoho som v nemocnici dostala infúzie. Pociťujem bolesti celého tela, zistila som, aké to je, keď človeka bolí koža, očné viečka a nehýbe končekmi prstov…Nevládzete sa hýbať, nevládzete sa pohnúť v posteli, nevládzete sa nadýchnuť, nedokážete jesť, piť, prekonávate sa po ceste na wc,“ šokuje vo svojom statuse.

Ako Alexandra uvádza, mimoriadne ju šokujú komentáre ľudí, ktorý pod spravodajskými príspevkami klamú, zavádzajú, šíria dezinformácie, smejú sa, že korona neexistuje, a že sme si ju vymysleli my, ovce. „Korona nie je vtip, korona bolí, vyčerpáva, korona zabíja, korona posúva aj mladých ľudí do nemocníc. A to som na tom ešte dobre, pán na vedľajšej izbe žije na kyslíku, mnoho ľudí žije vďaka pľúcnej intubácii,“ píše nahnevane, pričom sa vyjadrila aj k šokujúcim bratislavským protestom, ktoré podľa nej opäť iba rozšírili smrtiaci vírus ďalej.

„Ľudia, prosím, zobuďme sa. Inak, s rúškom bez korony sa dýcha omnoho ľahšie ako s rúškom s koronou. Mám 23 rokov a túto chorobu som podcenila. Nebuďte ako ja, dávajte si pozor, vzdajte sa na chvíľu stretávania sa s hromadou ľudí, zostaňte doma, noste rúška (alebo radšej respirátory), dezinfikujte, jedzte zdravo, a prosím: skúste šíriť medzi ľuďmi to, že to nie je obyčajná chrípka, ale vírus, ktorý bez mihnutia oka napadne vaše respiračné orgány a znemožní vám fungovanie a bežný život,“ prosí verejnosť študentka aj s tým, aby si ľudia nechali v prípade celoplošného testovania preveriť vlastné zdravie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/alexandra__bec

Exit mobile version