3. kolo mierových rokovaní skončilo: Došlo konečne k dohode?!

Dátum:

Invázia Ruskej federácie na Ukrajinu vypukla 24. februára a naďalej pokračuje. Už teraz je situácia katastrofálna, pričom o život neprišli iba vojaci z oboch barikád, ale aj nevinní civilisti vrátane detí. Milióny ľudí s hrôzou sledujú dianie na Ukrajine a dúfajú, že čoskoro dôjde k prímeriu.

Ruským vojskám sa najnovšie podarilo obsadiť ukrajinské mestá Cherson a Boroďanka, kým momentálne obkľučujú mestá Charkov a Mykolajiva. Hlavným cieľom je Kyjev, ktorý však útoku odoláva. Počas bombardovania sa uskutočnilo tretie kolo ukrajinsko-ruských rokovaní, ktoré však neprinieslo želané výsledky.

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že sa obe strany dohodli aspoň na logistike humanitárnych koridorov. ,,Pokiaľ ide o kľúčovú politickú cestu, ktorá zahŕňa prímerie a ukončenie nepriateľských akcií vo všeobecnosti, intenzívne konzultácie budú pokračovať. K dnešnému dňu neexistujú žiadne výsledky, ktoré by výrazne zlepšili situáciu,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti Twitter.

Rusko totiž naďalej trvá na tom, aby sa Ukrajina zaviazala, že nebude súčasťou NATO a taktiež, aby uznala Rusku Krym a nezávislosť Doneckej i Luhanskej oblasti. „Prezident Putin musí s nami začať rozprávať. Musí nadviazať dialóg namiesto informačnej bubliny bez kyslíka, v ktorej žije. Presne v takej bubline žije. Dostáva informácie a nevieme, aké reálne tieto informácie sú,“ zareagoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, Twitter/Михайло Подоляк  |  Foto: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...