Po zasadaní Ústredného krízového štábu potvrdil premiér Igor Matovič spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom štvrté kolo plošného testovania na Slovensku. Akútnosť tohto kroku odôvodňujú tým, že zlomenie krivky z prvých troch územných testovaní je jasným dôkazom úspešnosti projektu „Spoločná zodpovednosť“.

Na tlačovej konferencií v hoteli Bôrik v pondelok podvečer potvrdil minister obrany Jaroslav Naď 4. kolo plošného testovania na Slovensku. Uskutoční sa 21. – 22. novembra, pričom sa bude týkať 458 obcí a miest. Blížiaci sa víkend sa v tématike preverovania prítomnosti vírusu bude niesť aj v podobe ďalších zmien.

Tentokrát bude odber dobrovoľný a vláda pripomína, že pretestovaným zodpovedným občanom neprinesie certifikát, ale iba vedomosť o zdravotnom stave. Tí, ktorí sa rozhodnú projektu nezúčastniť, nebudú žiadnym spôsobom znevýhodnení. Okrem toho sa Ústredný krízový štáb rozhodol podrobiť projektu iba tie mestá a obce, kde počet infikovaných obyvateľov presiahol 1 %.

Jaroslav Naď však napriek vyhláseniam dobrovoľnosti účasti dúfa v zodpovednosť občanov a verí, že sa testovania zúčastnia. Potrebu vykonania projektu, ktorý mieni o pár dní spustiť aj susedné Rakúsko, avizuje najmä kvôli výskytu mnohých ohnísk nákazy, pričom tie by mohli byť územným preverením infekčnosti občanov odhalené.

Kompletný zoznam 458 miest a obcí nájdete >>>TU<<<

Zdroj: somzodpovedny.sk | Foto: FB/I.M.