Je tomu len zopár dní, čo mali na Mestskom úrade v Piešťanoch mimoriadne rušno. Pracovníčke, ktorá tu dlhé roky pôsobí na vedúcej pozícii, malo prísť nevoľno, kedy ku nej bola okamžite privolaná záchranná zdravotná služba, ale aj polícia.

Záchranné zložky, ale aj pracovníci Mestského úradu v Piešťanoch boli svedkami kurióznej situácie, kedy bola k úradníčke privolaná odborná pomoc. Potom, ako jej prišlo náhle nevoľno, odpadla, pričom kolegovia zavolali zdravotníkov a primátor kontaktoval aj políciu, od ktorej dokonca žiadal priniesť dreger.

„Dostali sme pokyn od pána primátora, aby sme prišli na Mestský úrad aj s dregerom s tým, že zamestnankyňa nie je v poriadku,“ uviedol pre Nový Čas náčelník mestskej polície Marcel Mihálik.

Žena bola po kolapse a stabilizovaní podrobená dychovej skúške, avšak vzhľadom na skutočnosť, že nebola schopná fúkať, množstvo alkoholu jej zisťovali odberom krvi v nemocnici. Tu jej mala robiť spoločnosť nadriadená, ktorá s ňou počkala aj na šokujúce výsledky. Podľa informácii denníka mala mať úradníčka v krvi 3,87 promile alkoholu, pričom je momentálne práceneschopná.

Zdroj: Nový Čas