Pri výchove dieťaťa sa často stáva, že veci nejdú tak, ako by si to rodičia želali. Táto dvojica si však musí trieskať hlavu o stenu pri uvažovaní, kde nastala chyba a kedy bol ten správny čas dať milovanému synovi jasnú stopku. Následky totiž musia znášať dodnes.

Muž vyštudoval vysokú školu v oblasti financií a navštívil mnohé kurzy spojené s podnikaním. Ako je teda možné, že 41-ročný Angličan je už 11 rokov nezamestnaný a všetky náklady mu platia rodičia? Zrejme aj oni sami si čoraz viac kládli túto otázku až dospeli k rozhodnutiu, že príspevok pre syna radikálne znížia.

Dodnes totiž žije v ich byte, pričom mu platia energie, a taktiež mu prispievajú na živobytie. Zníženie “vreckového“ však maznáčika natoľko rozčúlilo, že vlastných rodičov zažaloval. Sudcovi na pojednávaní tvrdil, že ho musia naďalej finančne podporovať, keďže kvôli ich výchove sa nedokázal osamostatniť.

Zrelý muž v zúfalstve pred súdom uviedol, že je na peniazoch od rodičov závislý a odvolával sa niekoľko zákonov. Sudca však celú žalobu označil za bezprecedentnú. Podľa jeho slov sa nemôže opierať o zákony spojené s povinnosťou rodičovskej starostlivosti ani ľudskými právami. Celý prípad bol tak zamietnutý a nie je možné ani odvolať sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Sudca James Munby za svoju kariéru riešil prípad takéhoto typu po prvýkrát

Zdroj: bbc.co.uk  |  Foto: Pixabay, Twitter