Jedna z najznámejších hudobných kapiel svetového šoubiznisu už o pár mesiacov oslávi 50. výročie od založenia. Mnohí fanúšikovia tak verili, že skupina ABBA vystúpi na najbližšom ročníku Eurovízie, ktorý sa uskutoční práve v ich rodnom Švédsku, no ako sa zdá, speváci to v úmysle, žiaľ, nemajú.

Potom, čo speváčka Loreen vyhrala tohtoročnú Eurovíziu, sa 68. ročník bude konať vo Švédsku, odkiaľ pochádza i víťaz z roku 1974. Práve vtedy na pódiu zahviezdila kapela ABBA so skladbou Waterloo, ktorá sa napokon stala celosvetovým fenoménom. Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus a Benny Andersson následne vydali množstvo legendárnych hitov, medzi inými Mamma Mia, Dancing Queen či Money, Money, Money.

Aj keď už všetkým ťahá na osemdesiatku, fanúšikovia neustále veria, že sa vrátia na koncertné pódiá a opäť zaspievajú svoje nesmrteľné skladby. Mnohí predpokladali, že tak urobia práve v roku 2024 na Eurovízii, avšak mužskí členovia kapely túto možnosť striktne odmietli. “Nechcem. A ak nechcem ja, nebudú chcieť ani ostatní. Je to rovnaké pre všetkých štyroch. Ak niekto povie nie – je to nie,” uviedol pre reláciu BBC Newsnight Andersson, ktorého doplnil Ulvaeus: “Môžeme oslavovať 50 rokov skupiny ABBA aj bez toho, aby sme boli na pódiu.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: BBC Newsnight | Foto: Wikimedia | Video: YouTube