Igor Matovič nedávno prišiel s ďalším revolučným nápadom, ktorý aj tentokrát postavil zo stoličiek jeho politických oponentov. Bývalý minister financií si však za svojou “atómovkou“ stojí a dokonca sa jeho návrh pred pár hodinami rozoberal aj v parlamente s jasným výsledkom!

Igor Matovič na jednej zo svojich tlačových besied oznámil, že dostal nový nápad. Išlo o návrh, podľa ktorého by každý volič dostal odmenu 500 eur. Jedinou podmienkou je účasť v nastávajúcich predčasných parlamentných voľbách. Peniaze by boli Slovákom vyplatené do 90 dní od vyhlásenia volebných výsledkov. Bývalý šéf rezortu financií predpokladá, že k volebnej urne by mohli prísť 3 milióny voličov, v dôsledku čoho by sa muselo vyčleniť minimálne 1,5 miliardy eur.

Podľa slov predsedu strany OĽaNO by skorumpovaní polici preferovali, aby bola najnižšia volebná účasť a napokon voľby rozhodli ich sfanatizovaní voliči. ,,Chcem k voľbám pritiahnuť ľudí, ktorých sa tri roky urputne snažili od volieb za každú cenu odradiť. Bude to boj na život a na smrť. Za Slovensko,“ vyhlásil Matovič pred novinármi.

Poslanci sa dnes (29. marca) zaoberali v parlamente nezvyčajným návrhom, no napokon neprešiel do druhého čítania. Rodáka z Trnavy podporilo 32 poslancov zo 132 prítomných poslancov. Proti bolo 77 a zdržalo sa 23 poslancov. Za hlasovali predovšetkým členovia strany OĽaNO a nezaradený politik Martin Čepček.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/OĽaNO