59-ročný Rob prekonal COVID-19: Zachránila ho táto technika dýchania!

Dátum:

Je všeobecne známe, že nakazeným pacientom pri liečbe COVID-19 nepomáhajú antibiotiká a vakcína proti ochoreniu je stále v nedohľadne. Lekári síce môžu pomôcť liekmi, ktoré zmierňujú symptómy a v najhoršom prípade pľúcnou ventiláciou, telo si však s vírusom musí poradiť samo.

Britovi Robovi Thomasovi bola koncom marca diagnostikovaná sepsa, pričom dostal antibiotiká a bol poslaný do domácej liečby. O pár dní sa však u neho začali prejavovať známe príznaky koronavírusu. Vysoké horúčky neustupovali a 59-ročný muž musel byť hospitalizovaný, kde mu bol vykonaný test s pozitívnym výsledkom.

Jeho zdravotný stav sa zhoršoval natoľko, že sa dostal na tzv. JIS-ku. V nemocnici sa nachádzala na oddelení aj jeho sestra, ktorá pracuje ako zdravotná sestra. Svojho brata upozorňovala, aby sa snažil správne dýchať. „Vzal som si tieto slová k srdcu. Na JIS som robil len to. Prinútil som ich, aby ma posadili vzpriamene, pretože na chrbte som mal pocit, akoby som sa dusil. Len som tam sedel a sledoval hodiny a dostal som sa do hlbokého dýchania. Lekári si myslia, že hlboké dýchanie ma zachránilo od toho, aby som išiel na ventilátor,“ povedal Rob v rannej relácií Good Morning Britain po tom, čo ho po troch týždňoch prepustili z nemocnice.

Doktori pri hospitalizácií Thomasa pôvodne povedali rodine, že má 50 % šancu na prežitie. V priebehu jeho liečby sú však presvedčení, že sa mu zdravotný stav zlepšil vďaka správnej technike dýchania. Dnes sa teší domácej pohode v prítomnosti jeho manželky Viv, s ktorou je už krásnych 40 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YouTube/Good Morning Britains

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...