Aj napriek tomu, že dievčatko má iba 6 rokov, už po druhýkrát musí bojovať o svoj život. I z tohto dôvodu sa sociálnou sieťou šíri prosba o pomoc. Mnohí predpokladali, že Lili potrebuje krvi či darcu kostnej drene. Rodičia však prosia o niečo iné, keďže liečba je nesmierne náročná.

Nezisková organizácia s názvom ,,Nadácia anjelské krídla“ zverejnila prosbu o pomoc pre 6-ročnú Lili, pričom v úvode je uvedený zdravotný stav dievčatka. ,,Má leukémiu. Už dvakrát sa jej vrátila choroba. Lili berie chemoterapiu a čaká ju transplantácia kostnej drene,“ uvádza sa v príspevku.

Je tak zrejmé, že malá bojovníčka je v nemocnici spoločne s mamou, pričom otec stará o iba 14-mesačného synčeka. Liečba, cestovanie či hygienické pomôcky sú nesmierne nákladné a pre obyčajnú rodinu je to finančne, fyzicky, a predovšetkým emočne veľmi náročné. Nadácia pozná všetky detaily fungovania rodiny a rozhodla sa zakročiť.

,,Pomôžme rodine prekonať náklady spojené s cestovaním, drogériou a nevyhnutnými vecami. Pomôžu aj vlhké utierky neparfémované, kapesníky. Balíčky môžete posielať do nadácie, my odovzdáme rodine,“ vyzýva v mene rodičov chorej Lili známa nadácia.

Je úžasné, že Slováci sa výzvy chytili a pár balíčkov s hygienickými pomôckami plánujú poslať rodine. Dokonca ľudia posielajú aj finančné príspevky v rôznych čiastkach. Je nutné pripomenúť, že rodičia sú vďační za každé euro a láskavosť od cudzích ľudí, ktorí chcú pomôcť, si nesmierne vážia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nadácia anjelské krídla  |  Foto: Facebook/Nadácia anjelské krídla, Pixabay