24-ročná mamina Kayleigh Kinsey nemá starosti ako väčšina žien. Jej 9-mesačný synček Riley totiž trpí extrémnou alergiou. Zabiť ho môže aj obyčajná činnosť, ktorá je pre iných samozrejmosťou. V Amerike pred pár týždňami zarezonoval prípad 3-mesačného bábätka, ktoré našli v aute po čudnom zápachu.

9-mesačný Riley začal trpieť extrémnou alergiou, ktorá mu spôsobuje dennodenné komplikácie a môže ho dokonca ohroziť na živote. Chlapček má približne 50 druhov alergií a neznesie ani vlastné slzy. Keď sa rozplače, jeho tvárička opuchne a začne svrbieť, foto >>> TU <<<. Tak isto môže zjesť len 4 druhy potravín (moriak, mrkva, slivky a sladké zemiaky), a preto je nútený stravovať sa v obývačke, aby sa v kuchyni náhodne nedostal k zakázanému jedlu.

Nutnosťou je aj separované pranie či čistenie kobercov a domácnosti. Chlapček sa v noci pravidelne budí a niekedy sa pri alergickej reakcii rozškriabe tak silno, že mu tečie krv. Drobček vychádza von z domu len v nevyhnutných prípadoch, nie však viac ako raz za týždeň. Obzvlášť pozor si musí dávať aj pri kontakte so svojimi sestričkami, ktoré majú 2 a 4 roky.

Príbuzní sa ho kvôli alergii boja opatrovať a rodičia bývajú kvôli náročnej starostlivosti často zúfalí: “Jeho ochorenie vedie k bezsenným nociam, pretože sa uprostred noci zobudí a začne sa škrabať,” prezrádzajú pre TheSun. Napriek tomu je ale jeho mama šťastná, že ho má a na nálade malého alergika nie je badať nervozitu: “Riley je veľmi šťastné dieťa. Každý deň sa smeje a jednoducho to zvláda,” dodáva na záver.

Zdroj: thesun.co.uk, YouTube │ Foto: Pixabay, Shutterstock