Byt bývalého premiéra Roberta Fica je po uväznení Ladislava Bašternáka v dražbe. Jeho astronomickú sumu je ochotný vyplatiť kontroverzný poslanec, ktorý má s bytom neuveriteľné plány!

Bývalý premiér Robert Fico sa už dlhšie vyhýba na tlačových konferenciách otázkam ohľadom jeho bývania v komplexe Bonaparte. Keďže ale skončil Ladislav Bašternák za podvody vo väzení, kde pobudne päť rokov, stáva sa otázka bývania predsedu Smeru-SD oveľa naliehavejšia.

Po debatách konečne prišlo rezolútne riešenie. Podľa zákona pôjde Ficov luxusný byt do dražby, keďže prepadol do rúk štátu. Momentálne už prebieha konkurzný súd, ktorý pozostáva zo zaistenia majetku cez pohľadávky až po samotnú dražbu. O Ficov byt má pritom mimoriadny záujem kontroverzný poslanec Igor Matovič, ktorý urobí aj nemožné, aby byt získal.

Dokonca nechal expremiérovi pred bytovkou krabice na sťahovanie a poslal mu aj poriadne drsný odkaz.  Na svojom Facebookovom profile vyjadril jasne, aký má so spomínaným bytom zámer: “DO DRAŽBY O FICOV BYT IDEM/IDEME NA 100 %! Mám k tomu od začiatku predbežnú podporu nášho predsedníctva … A ak by si to aj nejako rozmysleli, pôjdem do toho sám. Za posledné dni sa mi ozvalo pár ľudí, ktorí sú ochotní ten byt zaplatiť celý a zverejniť pri tom svoje meno a výšku príspevku. Chcú to urobiť, lebo nápad urobiť z toho bytu Múzeum korupcie považujú za geniálny spôsob, ako aj symbolicky pokoriť Roberta Fica, hlavného strojcu skorumpovaného systému, na základe ktorého zomreli Ján a Martina. Čiže verejný prísľub, samozrejme, platí aj naďalej: VEREJNÝ PRÍSĽUB ROBERTOVI FICOVI NA BEZPLATNÝ NÁJOM. Preto sa zúčastníme verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať. Následne v ňom zriadime Múzeum korupcie, aby deti z celého Slovenska mohli doň chodiť na školské výlety,” uviedol Matovič so slovami, že Fico by “slúžil” v byte ako živý exponát, aby nemuseli vyrábať jeho voskovú figurínu.

Cena nehnuteľnosti sa podľa odborníkov pohybuje vo výške 1,6 milióna eur, čo sa zdá Veronike Remišovej z OĽaNO priveľa na takúto investíciu. Hoci označila v markizáckej relácii Na telo tento nápad za vtip, podľa Matoviča je ostatné predsedníctvo strany za realizáciu a v prípade, že ho straníci nepodporia, uskutoční tento zámer aj sám.

Matovič plánuje vydražiť Ficov byt v Bonaparte

Zdroj │ Foto: Facebook, YouTube