Slováci pravidelne upozorňujú na nepríjemné skúsenosti s pohotovosťou či vyšetreniami u lekára. Každým dňom sa tak potvrdzuje, že zdravotníctvo na Slovensku je v hroznom stave, na čo môžu doplatiť práve nevinní pacienti.

Nahnevaná Slovenka sa rozhodla prostredníctvom stránky ,,Nekŕmte nás odpadom“ upozorniť na bizarnú situáciu, ktorej bola svedkom. Jej kolegyňa sa totiž posťažovala, že endokrinológ ukončil v Martine svoju prax a zdravotné karty sa majú nachádzať v Žiline u ,,nejakého“ lekára. Zúfalá žena však potrebuje navštíviť odborníka, nehovoriac o jej 90-ročnej mame, ktorá musí ísť raz ročne na vyšetrenie a predpísanie všetkých liekov.

Neostávalo jej tak nič iné, ako kontaktovať novovzniknutú ambulanciu endokrinológie, pričom sa lekárovi snažila dovolať už od novembra. Po dlhých týždňoch sa jej napokon podarilo kontaktovať doktora s cieľom objednať sa. Prišlo však nepríjemné prekvapenie. Aj napriek tomu, že ho oboznámila s tým, že jej mama má 90 rokov, najbližší termín jej dali na máj 2021.

Z dátumu termínu u lekára zostali mnohí šokovaní na čele so ženou, ktorá nevie, ako má pomôcť vlastnej matke. ,,Lieky potrebujú obe a obvodná lekárka potrebuje na predpis endokrinologických liekov vyšetrenie staré najviac pol roka, inak lieky nepredpíše. Tak čo teraz? Má s 90-ročnou mamou blúdiť po všetkých endokrinologických lekároch po Žiline a hľadať kartu? Ísť sa informovať na VZP a dúfať, že sa v zdraví obe dožijú mája 2021? Fakt zúfalé,“ nahnevane napísala Slovenka v príspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com