Huge crowd of ice hockey fans celebrating a victory of the Czech team in Prague, Czech Republic.

Kým umelecký a športový sektor utŕžil v týchto dňoch mimoriadnu ranu a spoločenské akcie v interiéroch aj exteriéroch musia byť značne obmedzené, dlho diskutovaná púť v Šaštíne sa predsa len uskutoční. A to aj napriek mimoriadnej vlne rozhorčenia mnohých Slovákov!

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Senici dostal v uplynulom období oznam o púti v Šaštíne, ktorú pracovníci po obhliadke priestorov Baziliky a jej okolia schválili. “RÚVZ v Senici dnes zopakoval obhliadku priestorov Baziliky a skontroloval dohodnuté pravidlá v zmysle aktuálne platného opatrenia. Ak budú dodržané všetky platné opatrenia, súčasná epidemiologická situácia v okrese Senica umožňuje konanie takéhoto hromadného podujatia,” uviedol úrad vo svojom oficiálnom vyjadrení.

Kresťanská púť, ktorej sa šťandardne zúčastňujú tisíce veriacich, má stanovené pravidlá, pričom do Baziliky bude umožnený vstup 500 osobám na špeciálne vstupenky samostatným bočným vchodom. Ako tiež uvádza úrad, samozrejmosťou sú rúška, dezinfekcia, zákaz podávania rúk i sedenie s tým, že jedna lavica bude vždy prázdna. Kým v chráme je povolených desaťnásobne viac návštevníkov ako na štandardných kultúrnych podujatiach, v exteriéri je v Šaštíne vytvorený sektor pre 1 000 veriacich s veľkoplošnou obrazovkou.

Pre tých, ktorí sa púte zúčastnia vo vonkajšom priestore, platia totožné pravidlá ako pre veriacich v interiéri s tým, že sektor na sedenie je zabezpečený v dvojmetrových odstupoch. “Počas konania púte mesto Šaštín nariadením zakázalo poskytovanie gastronomických služieb, predaja suvenírov a podobných stánkov na území mesta. Opatrenia mimo vyhradeného sektora budú zabezpečovať dobrovoľníci a štátna polícia. Odporúčame, aby veriaci z iných farností zvážili účasť na púti vzhľadom na obmedzený počet osôb, ktoré sa môžu hromadného podujatia zúčastniť,” dodáva úrad. Aká však bude na mieste reálna účasť neoblomných veriacich zatiaľ nevedno.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RÚVZ