Fanúšikovia americkej hviezdy Nicki Minaj sa mesiace tešili na prvý koncert raperky na Slovensku, ktorý bol ohlásený na 22. február. Všetka radosť a očakávania však z divákov opadli v momente, kedy im samotná interpretka oznámila, že sa koncert ruší.

Dlho očakávaný koncert raperky Nicki Minaj dopadol poriadnym fiaskom. Zimný štadión Ondreja Nepelu mal podľa organizátorov zrejme praskať vo švíkoch, avšak, žiaľ, agentúre XL Promotion sa veľký priestor naplniť nepodarilo. Na slovenské pomery ostalo približne 3 000 cenovo mimoriadne prepálených vstupeniek voľných, pričom miesta bez divákov boli prekryté čiernymi plachtami.

Fanúšikovia, ktorí dali za lístky na státie 129 €, dostali nielen od organizátorov, ale aj samotnej Nicki poriadnu facku. Koncert sa mal najskôr začať o 19:30, no krátko pred udalosťou ho presunuli na deviatu hodinu, pričom bolo zároveň zrušené vystúpenie predskokana Majka Spirita. Po nekonečnom čakaní sa približne 20 minút pred polnocou objavila na pódiu samotná Nicki v extravagantnom oblečení s korunkou na hlave a fanúšikom oznámila, že koncert sa ruší. Dôvodom mali byť údajné technické príčiny a nedostatok elektrickej energie na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu.

K celej kauze sa napokon vyjadril aj organizátor koncertu: “Šou Nicki Minaj bola zrušená zo strany umelca. Agentúra XL promotion za takmer dvadsať rokov svojej existencie nezrušila ani jeden koncert. Zimný štadión Ondreja Nepelu spĺňa všetky technické štandardy a agentúra XL promotion dodržala všetky podmienky zaslané produkciou Nicki Minaj. Koncert sa neuskutočnil výlučne z neprofesionality tímu Nicki Minaj. Uskutočnili sme množstvo veľkých svetových produkcií ako Rammstein, Depeche Mode, Eros Ramazzotti, Lenny Kravitz, One Republic a iné. Zimný štadión Ondreja Nepelu spĺňa všetky podmienky k uskutočneniu takéhoto typu koncertu. Vstupenky sa budú preplácať v plnej výške. Informácie o postupe vám oznámime čoskoro. Ďakujeme za porozumenie,” napísali organizátori vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Nicki Minaj zostala následne na pódiu ešte pár minút, kde nedokázala zadržať slzy a svojim fanúšikom podávala ruky, fotila sa s nimi, a taktiež rozdala zopár autogramov. Jednou fotkou s raperkou sa napokon pochválil aj Majk Spirit, ktorý sa snažil hviezdu presvedčiť na spievanie, avšak, žiaľ, neúspešne. Dlhé hodiny čakajúcim fanúšikom tak ostali len oči pre plač.

Zdroj: Facebook | Foto: Instagram/majkspirit, kysdc.com