Robert Fico bol ako bývalý premiér a súčasný predseda koaličnej strany Smer-SD pozvaný na oficiálnu inauguráciu prezidentky, ktorej sa zúčastnil Pellegrini, Danko, bývalí prezidenti a všetci politici. Fico ale neprišiel! Vieme, čomu dal pred týmto významným dňom prednosť.

Inaugurácia novej prezidentky Zuzany Čaputovej sa úspešne blíži ku koncu a po zložení sľubu v budove Slovenskej filharmónie zvanej Reduta sa vybrala v popoludňajších hodinách v sprievode ochranky medzi ľudí, ktorí jej hromadne blahoželajú s kyticami kvetov.

Medzi pozvanými hosťami boli najmä bývalí prezidenti, ako aj Peter Pellegrini, Andrej Danko a slovenskí politici. Ako bývalý premiér a súčasný predseda strany Smer-SD bol, samozrejme, pozvaný aj Robert Fico. O to väčší šok nastal, keď sa Fico na inauguráciu Čaputovej, ktorá odhalila aj svoj oficiálny prezidentský portrét, nedostavil!

Podľa informácii denníka HNonline Fico prezidentke zablahoželal, no dal prednosť súkromnej svadbe pred týmto mimoriadne dôležitým dňom: „Z dôvodu účasti na dlhodobo plánovanej súkromnej udalosti mimo Bratislavy (svadba) sa však nemôže dnes osobne inaugurácie zúčastniť,“ odkázala hovorkyňa strany Ľubica Končalová.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Robert Fico, YouTube/Sme, HNtelevízia