V priebehu posledného roka došlo k významným legislatívnym zmenám, v dôsledku ktorých sa zvýšila výška životného minima. Práve od týchto čísiel sa odvíja výška dôchodku, rodičovského príspevku či daňového bonusu, ktoré sa rapídne zvýšili. Na rad prišiel prídavok na dieťa, ktorý je však doslova na smiech.

Vyhlásenie zo strany premiéra pred pár mesiacmi rozhodne potešilo mnohé slovenské rodiny, keďže rodičovský príspevok sa navýši o 150 eur. Zatiaľ čo v roku 2019 je príspevok v sume 220,70 eur, v roku 2020 bude daný príspevok vo výške 370,70 eur.

Od apríla tohto roka dokonca došlo k zdvojnásobeniu bonusu na dieťa, čiže príspevok na jedno dieťa sa zvýšil z pôvodných 21,56 eur na 44,34 eur. Mnohých Slovákov však šokovalo, že uvedené finančné prilepšenie sa týka iba rodičov detí, ktoré sú mladšie ako šesť rokov.

Najnovšie došlo k zvýšeniu prídavku na dieťa, pričom z terajších 24,34 eur sa zdvihne na 24,95 eur. Počítate správne! Ide o 61 centov! “Rapídne“ sa zvýši aj príplatok k prídavku na dieťa, ktorý vo väčšine prípadov dostávajú nepracujúci dôchodcovia považujúci sa za rodičov nezaopatrených detí. Tentokrát ide o zvýšenie 29 centov, pričom suma bude 11,70 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ekonomika.sme.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com