V sobotu (17. septembra) odvysielala TV Markíza v poradí už druhý duel, v dôsledku ktorého je farmárov opäť o jedného menej. Kým v prvom súboji o postup vypadol neprehliadnuteľný Minh Nguyen Anh, pričom sa na statok o pár dní neskôr vrátil, tento raz sa rozhodovalo medzi Evou Schwardy a Simonou Krupovou.

V uplynulých hodinách sa farmári presunuli do duelovej arény, kde sa proti sebe postavili dve súperky. Kým Eva bola zvolená za prvú duelantku z pozície slúžky, do súboja si vzala Simonu. Súťažiaci si v drvivej väčšine želali, aby sa na statok vrátila práve 30-ročná krupiérka, avšak boj ostal napokon prekvapivo vyrovnaný.

V prvej disciplíne mali súťažiace identifikovať zvuky, pričom úspešnejšia bola Simona, ktorá si bod pripísala aj po druhom kole. Pretláčanie sa totiž Eva okamžite vzdala, nakoľko boj považovala za ponižujúci a nerovný. Po prehre zároveň požiadala, aby jej okamžite odstránili opasok s lanom, v ktorom sa už na pohľad cítila nepríjemne.

Aj keď sa spočiatku zdalo, že Simona sa jednoznačne vráti na Farmu, podceňovaná Eva v ďalších úlohách absolútne otočila skóre. Najskôr bola úspešnejšia v skladaní slova, kým ryšavka bola v úlohe takpovediac diskvalifikovaná za komunikáciu s ostatnými farmármi. Biologička z Košíc následne predviedla šikovnosť v skladaní zvona, čím skóre vyrovnala a Simonu napokon porazila vo vedomostnom kvíze o jeden bod.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markíza | Foto: IG/farma.markiza