Začiatkom roka 2018 otriasla Českom aj Slovenskom správa, že v Pakistane zadržali mladučkú Češku Terezu H., ktorej našli v batožine 9 kíl heroínu. Po početných súdoch a právnych ťahaniciach skončila v tamojšom väzení. V prípade ale nastal absolútny zvrat.

Mladá Tereza H. bola v Pakistane neprávoplatne odsúdená za pašovanie heroínu, za čo jej hrozil vyše 8-ročný trest vo väzení. Prípad blonďavej Češky bol mediálne mimoriadne sledovaný, no v týchto dňoch došlo k absolútnemu zvratu.

Ako totiž informuje portál Blesk, Tereza bola v pondelok zbavená obžaloby. Informáciu už potvrdilo aj ministerstvo zahraničia, pričom mal súd zobrať do úvahy nesprávne vedené vyšetrovanie jej prípadu. „Súd dnes zbavil Terezu viny. Teraz má byť pripravený príkaz na jej prepustenie, ktorého vyhotovenie môže zabrať niekoľko dní,“ uviedol zdroj zo súdu.

Sudcovia Ali Baguar a Sardar Shahbaz Doger mali vyniesť oslobodzujúci rozsudok s ohľadom na chyby v policajnom vyšetrovaní. „Môžem potvrdiť na základe telefonickej informácie advokáta, že odvolací súd dnes vydal oslobodzujúci rozsudok vo veci českej občanky Terezy H.,“ dodala hovorkyňa ministerstva Eva Davidová. Tereza by sa tak mala čoskoro ocitnúť na slobode po tom, čo za mrežami strávila takmer 4 roky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: FB/Tereza Hlůšková