Je neuveriteľné, čo dokážu mnohí ľudia nájsť v obrázku obyčajnej dúhy. Ešte šokujúcejšia je reakcia materskej školy, ktorá čelila tvrdej kritike, v dôsledku čoho sa na sociálnej sieti rozhodla verejne ospravedlniť.

Súkromná materská škola Slniečko z Popradu každý týždeň vymýšľa divadielko na určitú tému, prostredníctvom ktorej chcú deti zabaviť i vzdelávať. Tento raz bolo myšlienkou týždňa ,,Putovanie vodnej kvapky“. Kompetentní o novom námete informovali rodičov aj na sociálnej sieti, kde zverejnili fotografiu dúhy, ktorá vzniká lámaním slnečného svetla na kvapkách vody.

Nevinný obrázok sa však stal veľkým problémom, keďže rodičia detí i bežní ľudia obvinili materskú školu, že sympatizuje a propaguje LGBT komunitu. Prišla nesmierne tvrdá kritika, ktorá musela šokovať aj samotných zamestnancov škôlky.

Situácia bola natoľko vážna, že dokonca došlo na neočakávané ospravedlnenie. „Verejne sa OSPRAVEDLŇUJEME za symbol, ktorý bol na jednej fotke zobrazený. Mal zobrazovať, že po daždi a východe slnka sa objaví dúha. Uvedomujeme si, že je to chyba, no zámerom nebolo vyjadriť sympatie voči LGBT komunite. Veľmi nás mrzia útoky na nás od ľudí, ktorých nepoznáme. Všetko sa dá riešiť pokojne a ľudsky. Každý robí chyby a táto bola naozaj neúmyselná,” uviedla materská škôlka.

Celé ospravedlnenie materskej škôlky

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Slniečko n.o., Súkromná Materská Škola, Poprad-Veľká  |  Foto: FB/Slniečo n.o., Súkromná Materská Škola, Poprad-Veľká, Pixabay