Adela a Viktor Vinczeovci sa v rámci akcie Nadácie Markíza rozhodli pre šľachetný krok a vybrali sa na oddelenie detskej onkológie, aby sa stretli s chorou Saškou. Ich slová sú silným odkazom pre všetkých!

Adela Vinczeová, ktorá sa v budúcnosti možno bude živiť týmto nečakaným povolaním, sa netají tým, že okrem klasických pracovných povinností rada pomôže dobrej veci. Pravidelne tak moderuje charitatívne akcie bez nároku na honorár a výnimkou nebol ani špeciálny Deň s Nadáciou Markíza, ktorého sa manželia zúčastnili. Spoločne sa vybrali na oddelenie detskej onkológie v Banskej Bystrici, kde sa zoznámili s chorou Saškou.

Potom, čo sa s mladou bojovníčkou porozprávali, zahrali si karty či zavtipkovali, prehovorili aj na kamery. Viktor sa zamyslel nad tým, že ľudia tam vonku vlastne riešia každý deň celkom banálne problémy: „Všetky tie naše problémy, ktoré my si myslíme, že sú obrovské, lebo im prikladáme veľkú váhu, tak sú nič s tým, čo zažívajú pacienti na takýchto oddeleniach,“ myslí si.

K jeho názoru sa pridáva aj Adel, ktorá má pre všetkých silný odkaz so slovami, že by sme mali o chorých ľuďoch zmýšľať pozitívne: „Sú to aj úsmevy, aj momenty nádeje, radosti, s deťmi sa smejeme. Dôležité je neživiť naše myšlienky voči ľudom, ktorí sú v núdzi – aké je to ťažké, lebo tým im nepomáhame. Verím, že ľudia, ktorí toto pozerajú, si nebudú hovoriť, aké je to hrozné a smutné, ťažké, ale povedia si, že to dajú, bude to dobré, fajn, držíme im palce,“ prihovára sa za pacientov moderátorka. Celú dojemnú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Adela a Viktor navštívili detskú onkológiu
Porozprávali sa s chorou Saškou
Deň s Nadáciou Markíza podporili aj známe tváre televízie

Zdroj: markiza.sk | Foto: TV Markíza