Rozhovory o smrti a tragických udalostiach nebývajú jednoduché. Kým niektorí ľudia ich zvládajú ľahšie, iným robia problémy. Ide ale o prirodzenú súčasť našich životov, s ktorou sa treba vysporiadať.

Adela Vinczeová mala vo svojej relácii Trochu inak s Adelou zaujímavú hosťku. Katarína Gebranda Vydrová sa venuje sprevádzaniu umierajúcich a vedie aj netradičné pohrebné obrady. Rozprávali sa teda hlavne o smrti, čo rozhodne nie je jednoduché.

Adela sa priznala k tomu, že odkedy sa z nej stala mama, má strach o svojho syna, a to aj pri bežných každodenných aktivitách. „Denne si niekoľkokrát poviem, že aké je to krehké, keď idem v aute. Už odkedy máme dieťa, ho tam vzadu veziem, idem po tej diaľnici a si hovorím, že to je sekunda. Akože mám to denne na mysli,“ prezradila Adela v rozhovore s Katarínou.

Vážte si život

Keďže niektorí súčasní vodiči sú v súčasnosti pomerne neohľaduplní, ide o opodstatnený strach. Každý deň pribúdajú dopravné nehody a často aj s tragickým koncom. „Neprenasleduje ma tá myšlienka, ale stále na to myslím a každý večer si hovorím, že to je úžasné, že sme zdraví, že moji najbližší sú stále okolo mňa,“ dodala.

Sama priznala, že počas stresových situácií premýšľa nad tým, ako bude na smrteľnej posteli a bude si hovoriť, ako by sa chcela vrátiť do tých blbých čias a mať ten stres. Skúste sa nad tým zamyslieť aj vy a určite si tento rozhovor pozrite. Ide totiž o veci, o ktorých sa bežne nebavíme, no je dôležité ich neprehliadať.

Zdroj: RTVS/Trochu inak s Adelou | Foto: Instagram/viktorvincze