Najznámejšia slovenská moderátorka Adela Vinczeová je už roky známa tým, že i s manželom Viktorom otvorene rozprávajú aj o mnohokrát tabuizovaných zdravotných témach. Tento raz pridala Adela príspevok oblečená v nemocničnom odeve priamo z pacientského lôžka!

Adela sa v spoločnosti Emmy Drobnej a Zuzany Vačkovej stala tvárou osvety o preventívnej prehliadke krčka maternice, a dokonca sa aj ona sama tesne vyhla rakovine. Vďaka preventívnym prehliadkam jej bol objavený nabiehajúci karcinóm krčka maternice a musela podstúpiť zákrok.

“Keby som nechodievala na pravidelné gynekologické prehliadky, bolo by možno všetko inak. Tak, ako som to videla u niektorých dám na oddelení. ‘Od posledného pôrodou som nebola na prehliadke. Veď mám jedného muža. Nemala som žiadne problémy, nič som necítila. Ach, všetko by som už urobila inak,’ hovorila mi pani vo veku mojej mamy, ktorej na problém prišli už vo veľmi vysokom štádiu. Rakovina krčka maternice dlho nemá žiadne subjektívne prejavy,” informuje Adela.

Moderátorka tak vyzýva všetky ženy, ktoré majú strach pred preventívnou prehliadkou, aby tak urobili. Ona sama sa tak tesne vyhla rakovine a teraz figuruje ako hlavná postava k celoslovenskej osvete.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: trochu_inak_s_adelou | Foto: IG/danielinuholpohladu, trochu_inak_s_adelou