Aha, za čo sa Matovič pochválil: „Mal som pravdu!“

Dátum:

Minister financií Igor Matovič zverejnil pred pár hodinami nový sstatus. V tom sa svojim fanúšikom a voličom pochválil so slovami, že mal opäť pravdu. V komentároch mu ale mnohí Slováci poslali kritické odkazy a sťažnosti na život obyčajných ľudí v pandemickej dobe.

Igor Matoviič, do ktorého sa obul exmarkizák Bruchala, zverejnil nový status ohľadne pandémie a ekonomickej situácie na Slovensku. Minister je presvedčený, že mal pravdu, keď tvrdil, že opatrenia ochránia aj slovenskú ekonomiku. „MAL SOM (opäť) PRAVDU… je to oficiálne, t.j. potvrdené európskym štatistickým úradom Eurostat. Od začiatku pandémie som tvrdil, že čím viac ochránime zdravie ľudí, tým viac ochránime slovenskú ekonomiku,“ začal.

Kopa vplyvných samozvancov ma zosmiešňovala, ako len mohla a mudrovali o tom, ako dôrazom na ochranu zdravia slovenskú ekonomiku ničím. Nuž, v tomto grafe máte rozsudok nášho sporu – tým, že som bazíroval na ochrane zdravia životov, spotreba slovenských domácností (podpora domácej ekonomiky) klesla najmenej v celej EÚ!“ pochválil sa.

Ekonóm Národnej banky Slovenska Michal Horváth ale ešte v apríli minulého roka vysvetľoval, ako došlo len k miernemu poklesu spotreby Slovákov. „Slováci trávili v dôsledku pandémie doma ešte viac času než obyčajne. Viac jedli a kúrili doma, čo vyvažovalo fakt, že míňali menej na položky ako oblečenie, kultúra a cestovanie. Niet divu, že pokles celkovej spotreby domácností bol potom len mierny,” tvrdí. Rovnako sa vyjadrili aj Slováci v komentároch, ktorí uviedli, že zarábali rovnako málo alebo menej ako pred pandémiou, a teda im ostala rovnako malá položka na míňanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nbs.sk │ Foto: FB/Igor Matovic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...