Black Friday alebo po slovensky čierny piatok je sviatok obchodníkov, ktorý lákajú ľudí na svoj tovar skutočné výhodnými cenami. No ako sa vraví, nie je všetko zlato čo sa blyští. Aj tu platí že si musíte pri kúpe dávať poriadny pozor!

Black Friday býva vždy piatok po Dni vďakyvzdania, ktorý sa v Amerike oslavuje vždy posledný štvrtok v novembri. Rok sa pomaly končí a spoločnosti spúšťajú veľké výpredaje a znižovanie cien, ktoré na prvý pohľad možno vyzerá lákavo, no nenechajte sa nachytať. Akcie zvyčajne trvajú celý víkend, aktuálne trvá čierny piatok do nedele 26.11.

V mnohých obchodoch môžeme v týchto dňoch vidieť pri tovare nálepky že sa cena znižuje až o 70%. No je to len obchodnický trik ako na zákazníkoch zarobiť. Pôvodné ceny sú poriadne nadsadené a väčšinou sa uvádzajú ceny z čias, keď sa tovar ešte len začínal predávať a tým potom ceny pôsobia lákavo. No neraz sa vám môže stať, že tovar ktorý ma byť zlacnený by ste našli v inom obchode v rovnakej, ba dokonca aj nižšej cene.

A preto, predtým než sa rozhodnete podľahnúť tomuto šialenstvu, tak si poriadne popozerajte cenu tovaru aj v iných obchodoch. Predídete tak tomu, aby ste nekúpili niečo čo je zlacnené iba naoko!

Foto: Facebook