Známa elektronická firma, ktorá dodáva Slovákom spotrebiče do domácnosti, vydala pre zákazníkov upozornenie. V obehu sa totiž nachádzajú dva typy výrobku, ktoré by ste mali pre ich nebezpečenstvo okamžite vrátiť.

Známa značka Sencor, ktorá sa na Slovensku teší veľkej obľube, vydala pre svojich zákazníkov varovanie. To sa týka nebezpečných typov klimatizácie, ktoré sú v našich domácnostiach kvôli vysokým letným teplotám stále vyhľadávanejším produktom.

V prípade, že máte doma klimatizáciu značky Sencor, model SAC MT1221CH alebo SAC MT1222CH, mali by ste zbystriť pozornosť. Podľa slov spoločnosti FAST PLUS, ktorá klimatizácie v našej krajine distribuuje, sú tieto modely nebezpečné: ” Spoločnosť FAST PLUS, výhradný distribútor produktov Sencor v SR, sťahuje z trhu mobilné klimatizácie Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH z dôvodu možného rizika skratu a vznietenia produktu. Zároveň vyzýva svojich zákazníkov, aby prestali klimatizáciu používať a vrátili ju predajcovi alebo kontaktovali centrálu spoločnosti,” uvádzajú podľa portálu Techbyte.

Klimatizácie tohto modelu môžete do obchodu vrátiť aj bez pokladničného bločku, prípadne môžete požiadať o bezplatný zásah technika, ktorý ju u vás doma opraví. Doteraz sa podarilo odchytiť už 2/3 chybných produktov, pričom na Slovensku sa registruje približne 200 zakúpených kusov. V prípade, že by ste na výzvu nereagovali, môže u vás hroziť skrat či dokonca požiar.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: techbyte.sk │ Foto: Pexels