Falošná aplikácia sa pokúša o vykradnutie bankového účtu. 

[sociallocker]Falošná mobilná aplikácia sa vydáva za službu Českej pošty. Spoločnosť ESET ju zaregistrovala aj na Slovensku, informuje portál omediach.com. Škodlivá aplikácia sa snaží útočiť pomocou SMS, prostredníctvom ktorých chce získať údaje o platobnej karte. Vlastník mobilu alebo tabletu so systémom Android vpisuje do legitímne vyzerajúcich okien zobrazených po spustení aplikácií Google Chrome, PayPal alebo Obchod Play, píše portál.

V SMS, ktorá príde majiteľovi zariadenia sa píše o nedoručenej zásielke s linkom na aplikáciu, kde môže zmeniť adresu doručenia. V linku je však aplikácia, ktorá láka človeka na nainštalovanie. “Po inštalácii sa na displeji zobrazí ikonka škodlivej aplikácie, ktorá je identická s ikonkou oficiálnej aplikácie Českej pošty,” uvádza omediach.com stanovisko Lukáša Štefanka z Esetu.

Ak majiteľ infikovaného zariadenia otvorí aplikáciu Google Chrome, aplikáciu platobnej brány PayPal alebo Google Play, zobrazí sa mu falošný formulár, do ktorého má užívateľ zadať údaje o platobnej karte. Keď škodlivý kód začne vykrádať účty, dokáže na zmeniť aj PIN kód zariadenia. Obeť si teda na tomto zariadení nemôže pozrieť pohyby na účte alebo napríklad z neho kontaktovať banku, tvrdí Štefanko.

Zdroj: omediach.com | Foto: pexels.com
[/sociallocker]