Prezidenta ČR Miloša Zemana odviezla v nedeľu mobilná jednotka intenzívnej starostlivosti, pričom hlava štátu bola úplne bezvládna. Stalo sa tak krátko po jeho rozhovore s Andrejom Babišom. Aká je však pravda o zdravotnom stave Zemana? Mnohí sú znepokojení tým, či je momentálne spôsobilý viesť krajinu.

Aj keď si prezident ČR neželá v momentálnom stave žiadnu medializáciu, českí novinári z DeníkaN prišli s novou informáciou. Miloš Zeman na tom podľa ich slov vôbec nie je dobre a má údajne trpieť pečeňovou encefalopatiou, ktorej najčastejšou príčinou je cirhóza pečene.

Podľa dobre informovaného zdroja má mať prezident ČR, hospitalizovaný v Ústrednej vojenskej nemocnici, problém s komunikáciou a vykazovať znaky dezorientácie. Podľa iného zdroja zas síce komunikuje, ale s veľkými ťažkosťami. „Prejavuje sa to napríklad tým, že je dezorientovaný a hovorí nesúvisiace veci,“ uvádza.

Podľa dostupných informácií sa pri neliečení takýto stav môže zhoršovať, no naopak, pri liečbe sa dá proces zvrátiť. Znepokojenie neskrývajú ani senátori, ktorí majú obavy, že zdravotne indisponovaný prezident nemôže aktuálne riadiť svoj dôležitý úrad.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: denikn.cz │ Foto: FB/Miloš Zeman – prezident České republiky