Vianoce sú za rohom a mnohí rodičia si lámu hlavu, ako majú svojim deťom povedať, kto skutočne nosí pod stromček darčeky, po ktorých tak túžili. Veľkou otázkou je aj v akom veku dieťaťa by sa malo dozvedieť zásadnú informáciu.

Povedať svojmu dieťaťu, že Ježiško neexistuje nemusí byť jednoduché. Psychoterapeutka Sylvia Samson sa z tohto dôvodu rozhodla venovať téme Vianoc na sociálnej sieti, kde vytvorila anketu. Výsledky ukázali, že deti veria v Ježiška väčšinou do doby zahájenia školskej dochádzky a do veku 15 rokov v priemere dostanú 14 darčekov.

Anketa taktiež preukázala, že až 72 % rodičov nevie, ako majú odhaliť veľké tajomstvo svojím ratolestiam. Odborníčka na základe získaných údajov odporúča, aby dieťa poznalo pravdu ešte skôr, ako nastúpi do školy. Môže totiž dôjsť k situácií, keď mu spolužiaci prezradia, ako to funguje, a zrejme nesprávnou formou.

Dieťa sa tak môže cítiť hlúpo a iní spolužiaci sa mu môžu vysmievať. Hnev však prichádza aj voči rodičom, ktorých dieťa obviní z klamstva a zrady. Ako teda povedať pravdu o Ježiškovi? Vhodným spôsobom je deťom vysvetliť, že Ježiško má kopu práce a nestihol by obdarovať všetky deti, a preto mu pomáhajú rodičia. Stačí pár zásadných slov, ktoré im objasnia, ako to naozaj je.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: lifee.cz  |  Foto: Pixabay