Voliči sa aktuálne majú možnosť prizerať na rozpačité vedenie krajiny súčasnou koalíciou, pričom predstavitelia strán si navzájom nedokážu prísť na meno. Práve udalosti z posledných mesiacov, zdá sa, nahrávajú do karát opozície, ktorá by zrejme v prípade, že by aktuálne došlo k voľbám, triumfovala.

Agentúra Focus vytvorila v dňoch od 20. do 27. júna pre TV Markíza prieskum na 1 005 respondentoch, podľa ktorých by koncom júna vyhrala prípadné voľby strana Hlas-SD so ziskom 20,5 % hlasov, kým tesne za nimi by skončil Smer-SD s podielom 14,4 %. Na treťom mieste sa umiestnila SaS (9,6 %), nasleduje Progresívne Slovensko (9,1 %) a hnutie Sme rodina (7,6 %).

Víťaz posledných volieb, a teda strana OĽaNO, výrazne klesá a v prieskume získava len 7,1 % hlasov. Za Matovičovou stranou ostáva Republika (6,8 %) a KDH (6,7 %). Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostali strany Aliancia (4,1 %), SNS (4 %), ĽSNS (3,3 %), Za ľudí (2,1 %), Maďarské fórum (1,8 %), Dobrá voľba a Umiernení (1,2 %) a Spolu (1 %).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: markiza.sk | Foto: IG/tvmarkizaofficial, FB/Robert Fico, Igor Matovic